آیا این ورق گالوانیزه {اشتباهات} را مرتکب می شوید؟ ورق گالوانیزه

نورد بر اساس دمای فلز طبقه بندی می شود. عدم استفاده از پلاستیک برای بسته بندی ورق گالوانیزه: بسته بندیهای پلاس

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

نورد بر اساس دمای فلز طبقه بندی می شود. عدم استفاده از پلاستیک برای بسته بندی ورق گالوانیزه: بسته بندیهای پلاستیکی باعث حبس هوا و در نتیجه ایجاد رطوبت بر روی سطح ورق گالوانیزه شده و لذا یکی از مهمترین دلایل شوره زدن این ورقها به حساب میآیند. اما سوال مهم اینجاست که دلایل ایجاد شوره سفید بر روی ورقهای گالوانیزه چیست؟ ذکر این نکته لازم است که هر چقدر شورههای موجود بر روی ورق گالوانیزه از تراکم و سختی بیشتری برخوردار باشند، حذف آنها سختتر است. لازم به ذکر است که در بسته بندی 601 از یک تسمهی محیطی و چهار تسمهی شعاعی برای نگه داشتن و محکم کردن ورقهای رول شده استفاده میشود تا ورقها به سادگی باز نشوند. لازم به ذکر است که برای محکم کردن رولها از دو تسمهی محیطی و چهار تسمهی شعاعی استفاده میشود که تسمهها در اینجا از استحکام بالاتری نسبت به بسته بندی 601 برخوردار هستند. اما درباره شوره زدن ورق گالوانیزه، اولا لازم به ذکر است که شوره زدن این ورقهای فولادی بسیار محتمل است و باید تا جایی که امکان دارد از وقوع آن جلوگیری کنیم. یکی از مشکلات مهم ورق گالوانیزه، شوره زدن است.

در انبارداری ورق گالوانیزه نهایت دقت را داشته باشید: انبارداری نامناسب یکی از مهمترین مشکلات در خصوص ورقهای گالوانیزه به حساب میآید. لازم است بدانید که این شورهها به مرور زمان منجر به تخریب ورق شده و مشکلات بسیاری ایجاد میکنند. جلوگیری از تخریب و آسیب دیدن سطح ورق: یکی از مهمترین دلایل برای بسته بندی کردن محصولات گالوانیزه محافظت از آنها در برابر تخریب و آسیبهای سطحی است. عدم تماس ورقهای گالوانیزه با رطوبت در مدت زمان طولانی: وجود رطوبت و آب در مجاورت ورق رنگی و گالوانیزه باعث تخریب پوشش و یا شوره زدن آن میشود. ورقهای گالوانیزه با اینکه دارای ویژگیهای مثبت زیادی هستند، اما یک مشکل مهم دارند و این مشکل شوره زدن آنها است. در ورق گالوانیزه به علت این که بر روی فلز پایه یعنی فولاد یا آهن یک لایه از "فلز روی" قرار گرفته است، مقاومت ورق در برابر عوامل محیطی بالا است. حال تصور کنید که این لایه به هر دلیلی از بین برود، چه اتفاقی میافتد؟ با این وجود طول عمر ۲۰ تا ۳۰ سال نیز زمان بسیار قابل توجهی است و وقتی آن را با ورقهای فولادی غیر گالوانیزه که عمری نهایتاً بین ۲ تا ۱۱ سال دارند مقایسه میکنیم، ارزش آن به خوبی نمایان میشود. A rtic᠎le has been g en᠎erated ᠎wi᠎th t᠎he help of G​SA Content G enerat or Demov​ersion !

البته تراشکاری یا ماشینکاری ورقهای گالوانیزه امری بسیار حساس است و باید در این پروسه دقت شود تا پوشش اصلی گالوانیزه دچار مشکل نشود. روش حرارتی و الکتریکی دو روش مهم پوشش دادن ورقهای فولادی با "فلز روی" است. این گلخانهها از لحاظ ساخت و سیستم حرارتی بسیار گران هستند و هزینههای فوقالعادهای برای خطوط آب و برق لازم دارند. با همه این تفاسیر، گالوانیزه با روش حرارتی برای فلزاتی که به صورت مداوم در معرض مواد خورنده مثل اسید هستند، کاربردی ندارد. ذکر این نکته لازم است که شرایط و روش تولید ورق گالوانیزه، مواد اولیه مورد استفاده در فرآیند تولید ورقها و همچنین شرایط محیطی و کاربردی که از ورق انتظار دارید نیز در تعیین میزان عمر مفید آن تاثیرگذار است. ورق های گالوانیزه جزو ورق های کاربردی و محبوب در ساخت سقف انواع انبار و سوله به حساب می آیند. متقاضیان خرید محصولات فولاد مبارکه اصفهان می توانند جهت استعلام موجودی انبار و قیمت به روز انواع ورق این کارخانه از طریق شماره های درج شده در سایت با دفتر فروش شرکت آهن ملل تماس گرفته و سفارشات خود را به ثبت برسانند.

همچنین زمان نگهداری ورقهای گالوانیزه در انبار نیز اهمیت بالایی دارد. البته ورق گالوانیزه شیت برش خورده نیز در بازار موجود است اما ورقهای شیت فابریک کیفیت سطحی و تلرانس ابعادی بهتر و دقیقتری دارند. این محصول طول عمر بیشتری دارد و با سفارش ورق گالوانیزه، سازه عمر طولانیتری خواهد داشت. در این روش از تمامی قسمتهای ورق گالوانیزه محافظت میشود. کاربردهای مهم ورق گالوانیزه. کاربرد: مهر زنی سرد، شکل دهی سرد، نورد پوستهای و کاربردهای دیگر. از دیگر معیارهای رایج برای طبقه بندی ورق های گالوانیزه، روش ساخت آن هاست. کنترل وضعیت انبارداری ورق گالوانیزه: اگر بخواهیم مهمترین عامل در شوره زدن ورقهای گالوانیزه را شناسایی کنیم، باید به سراغ نحوهی انبارداری محصولات برویم. از جمله معایب شوره زدن ورق گالوانیزه میتوان به کاهش طول عمر ورقهای گالوانیزه، کاهش استحکام محصول، به وجود آمدن آسیبهای ظاهری در سطح ورق و کاهش میزان سختی پوشش گالوانیزه اشاره کرد. روشهای مکانیکی: با استفاده از روشهای مکانیکی مانند سمباده زنی، برس کاری، تراشکاری و ماشینکاری میتوان شوره سفید موجود در ورق گالوانیزه را پاک کرد. برای حذف شوره سفید با وسعت کم، از سمباده استفاده میشود اما در صورتی که شورههای موجود روی ورق وسعت بالایی داشته باشند، بهترین گزینه برای حذف آنها استفاده از ماشینکاری یا تراشکاری است. ​Data h᠎as ᠎been gener​ated wi᠎th G᠎SA Conten᠎t Gene ra tor ᠎DEMO.

شرکتهای معتبر برای حفظ نام و اعتبار خود، تمامی اصول انبارداری را بهترین نحو رعایت میکنند. حال اگر اتفاقی برای پوشش گالوانیزه رخ دهد، تمامی تلاشهای انجام شده در این زمینه بینتیجه خواهد بود. زیرا در این بسته بندیها تمامی سطوح و لبههای ورق پوشش داده شده و از زنگ زدن آنها جلوگیری میشود. همانگونه که در بخش قبل گفتیم، روشهای متنوعی برای از بین بردن شوره زدن ورق گالوانیزه وجود دارد، اما عموما این روشها هزینهی بالایی داشته و زمان زیادی نیاز دارند. اگر پروژه یا طرح شما شامل نقشه و جزئیات کتبی است که می بایست برای برآورد هزینه بررسی شود می توانید از طریق دورنگار یا ایمیل برای ما ارسال کرده تا بخش فنی گروه مهندسین راه کوشش فایل های ارسالی شما را برسی کرده و استعلام قیمت کانکس یا پروژه مورد نظر را بصورت کتبی برای شما ارسال کنند. ورق گالوانیزه پس از مراحل تولید، وارد مرحلهی کنترل کیفیت میشوند و اگر از این نظر مشکلی نداشته باشد، فرایند بسته بندی آنها شروع خواهد شد. قیمت ورق گالوانیزه 3 میل بسته به برند و کارخانه متفاوت است.

به ورقهای گرمی که در فرایند گالوانیزاسیون بدست میآیند، ورق گالوانیزه گفته میشود. است. لوازم خانگی ذکر شده، با رطوبت در تماس هستند و در نتیجه استفاده از ورقهای گالوانیزه در تولید آنها سبب افزایش طول عمر این لوازم خانگی میشود. تنفس این گازها می تواند به سلامتی جوشکار آسیب برساند. با در نظر گرفتن طول عمر بالا و کارایی خاص این ورقها میتوان نتیجه گرفت که ورقهای گالوانیزه نسبت به دیگر ورقهای فولادی از قیمت مناسبی برخوردارند. سهولت در حمل و نقل ورقهای بسته بندی شده: از دیگر دلایل بسته بندی ورقهای گالوانیزه میتوان به سهولت در حمل و نقل و انبارداری اشاره کرد. بسته بندی 621 ورقهای گالوانیزه: از جمله پرکاربردترین روشهای بسته بندی ورق گالوانیزه میتوان به بسته بندی 621 اشاره کرد. 9- سپس وارد مرحله ی بازرسی می شود بعد از کنترل کیفیت توسط دستگاه های الکترواستاتیک یک لایه روغن بر سطح فلز پاشیده می شود که خاصیت محافظت کننده دارد سپس بسته بندی شده و آماده ی ارسال می گردد.

لایه تشکیل شده دارای 92 تا 95 درصد روی خواهد بود. به منظور مقاومت در برابر زنگ زدگی فولاد، آن را با آلیاژ دیگری مثل روی ترکیب میکنند تا با ایجاد یک لایه حفاظتی از محصولات فلزی در برابر باران یا آب و یا هر محیط خورنده، محافظت نمایند. گالوانیزه کردن، یک فرآیند تولیدی است که در آن یک پوشش روی برسطح فولاد یا آهن اعمال میشود تا محافظت کند و از زنگ زدگی جلوگیری کند. ورق های گالوانیزه، ورق فولادی است که با عنصر روی پوشش داده شده تا علاوه بر اینکه مانع ورود رطوبت و اکسیژن به فولاد می شود؛ از آنها در مقابل عوامل خورنده نیز محافظت می کند. سرکه یکی از اسیدهای ضعیفی است که شوره های کوچک و در وسعت کم را حل می کند. در این موارد باید توجه داشته باشید که یکی از تمایزهای ورقهای گالوانیزه در مقایسه با ورق استیل داشتن سطح براق، صیقلی شده و شفاف است. این ورقها در دو نوع ساده و رنگی و در ابعاد مختلف با عرض 1 و 25/1 که به ترتیب ورق کوتاه و بلند نامیده میشوند تولید و به بازار عرضه میشوند. کانال هوا بهطور کلی در دو نوع گرد و چهار گوش و با ورق گالوانیزه یا آلومینیوم ساخته میشود.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن